Last minute co to znaczy
Słownik turystyczny wyróżnione

Last minute – co to znaczy?

Last minute co to znaczy ?

     Last minute, to termin, który każdy z nas słyszał przynajmniej raz w życiu. Zwłaszcza ci, którzy korzystają z wakacji zorganizowanych. To oferta niezwykle popularna w branży turystycznej. W moim biurze statystyki pokazują, że ok. 20-30% sprzedaży związanych jest właśnie z tą promocją. Na czym ona polega i kiedy najlepiej z niej skorzystać, postaram Ci się wytłumaczyć poniżej.

Czym właściwie jest last minute?

     To oferty wakacyjne kupowane na ostatnią chwilę. Pojawiają się maksymalnie do 5 dni, a najczęściej na dwa lub jeden dzień przed terminem odlotu na wakacje. Skąd się biorą takie okazje? Biura podróży mają wykupione miejsca w samolotach oraz w hotelach. W momencie, gdy na kilka dni przed terminem rozpoczęcia turnusu nadal mają wolne miejsca, wolą sprzedać je po niższej cenie niż stracić 100% poniesionych kosztów. Dzięki takiej promocji bardzo często udaje im się sprzedać wszystkie zakontraktowane miejsca. Proszę jednak mieć na uwadze, że z reguły jest to dosłownie kilka miejsc (4-6).

Dla kogo w takim razie jest ta oferta?

     To idealne rozwiązanie dla osób, które z racji wykonywania wolnych zawodów nie są ograniczone czasowo i mogą decyzję o wakacjach podjąć z dnia na dzień. Również ci, którzy wolą wypoczywać poza głównym sezonem ceniąc sobie cisze i spokój, którego próżno szukać w lipcu czy sierpniu. Moi klienci bardzo często wykorzystują oferty last minute i lecą dwa razy w roku na swoje wakacje. Pierwszy raz przed a drugi raz po sezonie. Polecam takie rozwiązanie. Przy odrobinie szczęścia można zapłacić za podwójne wczasy tyle, co za jednorazowy pobyt w sezonie

Last minute czy warto czekać?

     Warto! Warto, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli chcesz skorzystać i na wakacje pojechać taniej, to musisz po pierwsze uzbroić się w cierpliwość, a po drugie wykreślić z kalendarza takie terminy jak: lipiec, sierpień, okres ferii, Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, długi weekend majowy. W tych terminach ofert nie będzie na pewno! W takim razie kiedy będą? Z moich obserwacji wynika, że najwięcej jest ich od połowy maja do połowy czerwca. Od października do połowy grudnia oraz od końca marca do połowy kwietnia. Musisz też mieć świadomość, że nie zawsze polecisz tam, gdzie byś chciał, a już z dużą dozą prawdopodobieństwa nie do tego hotelu, który sobie upatrzyłeś. Last minute, to turystyczne „odpadki”. Wiążą się z tym niższe koszty, ale też pewne niedogodności jak fakt, że twój ulubiony hotel nie załapał się na promocję.

W takim razie co wybrać chcąc lecieć na wakacje? Na to pytanie odpowiedziałem pośrednio w tym wpisie – first czy last?

first czy last

Szukasz wakacji

Please wait...